Na návštěvě v Modrém pokoji

První zářijové odpoledne jsme věnovali památce Jaroslava Ježka. Skupinka přátel komunitního centra A DOMA navštívila Modrý pokoj v Kaprově ulici č. 10, kde Ježek, až do své nucené emigrace v lednu 1939, žil a tvořil.

Památník Jaroslava Ježka patří k Národnímu muzeu – Českému muzeu hudby a jeho návštěva je naprosto unikátní záležitostí. Expozice je veřejnosti přístupná jenom jeden den v týdnu, konkrétně každé úterý od 13 do 18 hodin. Cestou do prvního patra činžáku, který stojí nedaleko Staroměstského náměstí, mohou návštěvníci oknem nahlédnout i do veřejnosti utajeného vnitrobloku. Další zajímavostí je, že pokoj, který Národnímu muzeu odkázala Ježkova sestra, patří k soukromému bytu. Během jeho návštěvy se tedy určitě nedobývejte do žádných dalších dveří…

Za symbolické vstupné se dozvíte zajímavosti, které jste možná o Jaroslavu Ježkovi vůbec nevěděli a na vlastní oči si prohlédnete jeho úplně plnou knihovnu, klavír a původní zařízení ve funkcionalistickém stylu.

Návštěvu Modrého pokoje za komunitní centrum vřele doporučujeme! Pokud Vás zajímají podobné akce, sledujte náš program a facebookový profil.

Mohlo by se vám také líbit

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte. Souhlasím Více informací