Na návštěvě v Modrém pokoji

První zářijové odpoledne jsme věnovali památce Jaroslava Ježka. Skupinka přátel komunitního centra A DOMA navštívila Modrý pokoj v Kaprově ulici č. 10, kde Ježek, až do své nucené emigrace v lednu 1939, žil a tvořil.

Památník Jaroslava Ježka patří k Národnímu muzeu – Českému muzeu hudby a jeho návštěva je naprosto unikátní záležitostí. Expozice je veřejnosti přístupná jenom jeden den v týdnu, konkrétně každé úterý od 13 do 18 hodin. Cestou do prvního patra činžáku, který stojí nedaleko Staroměstského náměstí, mohou návštěvníci oknem nahlédnout i do veřejnosti utajeného vnitrobloku. Další zajímavostí je, že pokoj, který Národnímu muzeu odkázala Ježkova sestra, patří k soukromému bytu. Během jeho návštěvy se tedy určitě nedobývejte do žádných dalších dveří…

Za symbolické vstupné se dozvíte zajímavosti, které jste možná o Jaroslavu Ježkovi vůbec nevěděli a na vlastní oči si prohlédnete jeho úplně plnou knihovnu, klavír a původní zařízení ve funkcionalistickém stylu.

Návštěvu Modrého pokoje za komunitní centrum vřele doporučujeme! Pokud Vás zajímají podobné akce, sledujte náš program a facebookový profil.

Mohlo by se vám také líbit

Přidej komentář ke článku

Tvůj email nebude zveřejněn.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte. Souhlasím Více informací