Procházka: Na Vyšehrad méně známými místy

Nalevo Nuselský most, přímo před námi Vyšehrad a napravo Petřín. Nad námi modré nebe se spoustou fotogenických mraků. Vycházka na Vyšehrad méně známými místy přinesla úžasné a pro většinu z nás i zcela nové pohledy na Prahu.

Ze srazu na I. P. Pavlova jsme se vydali na Bastion XXXI u božích muk. Výhledy z opevnění Nového Města pražského neměly chybu! Prošli jsme zahradou Ztracenka a zastavili se u pomníku obětem totalitních režimů, kde jsme krátce vzpomněli na Miladu Horákovou.

Na Vyšehrad jsme se dostali přes Albertov a ulici Na Slupi, při výšlapu nahoru Lumírovými sady nás před prudkým sluncem chránily koruny stromů, ještě příjemněji bylo ve vyšehradských tunelech pro pěší.

S úderem poledních zvonů jsme vstoupili na Vyšehradský hřbitov. Tady jsme se na chvilku zastavili u hrobu, který alespoň symbolicky připomíná Miladu Horákovou.

Procházku i komentáře k zajímavým místům pro komunitní centrum připravila paní Helena, další informace přidaly paní Jana a paní Milada. Mockrát za to děkujeme a budeme se těšit někdy příště.

Další program sledujte na našem Facebooku

 

Mohlo by se vám také líbit

Přidej komentář ke článku

Tvůj email nebude zveřejněn.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte. Souhlasím Více informací