Zámek Úholičky: Květiny, tai chi v parku a objevené loutky

Výlet do Úholiček byl bez přehánění exkluzivní záležitostí. Na zámku, který není běžně přístupný veřejnosti, jsme absolvovali prohlídku vedenou samotným zámeckým pánem a v parku pro nás byla připravena lekce tai chi a květinový workshop.

Majitel zámku, pan Petr Svoboda, nás seznámil s historií objektu a provedl místy, kam se veřejnost běžně nedostane. Nahlédli jsme i do apartmánu připraveného pro novomanžele, kteří se rozhodnou uspořádat svatbu v místním parku. V zadní části zámeckého areálu na nás čekalo překvapení v podobě loutkového divadla Ma.netka; zblízka jsme mohli obdivovat nádherné loutky i ručně malované kulisy.

Počasí nám přálo, takže následoval přesun do parku, kde jsme se s naší lektorkou Markétou protáhli při hodině tai chi. Po občerstvení, jemuž se opravdu nedalo odolat, jsme si za laskavé asistence místních zahradnic vlastnoručně uvázali nádherné kytice.

Všem, kteří pro nás pobyt v Úholičkách připravili a samozřejmě i těm, kteří se nám na tomto krásném místě s úsměvem věnovali, mockrát děkujeme! Dík patří i paní Ivě za přísun fotografií a paní Jarmile za přísun vynikajících palačinek.

Sledujte náš profil na facebooku a hlavně aktuální program, ať Vám neunikne žádná z plánovaných akcí.

Mohlo by se vám také líbit

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte. Souhlasím Více informací